TOBTİM Uluslararası Ticaret Merkezleri A.Ş. ihracatın artırılması için yerinde ve doğrudan pazarlama yapılması misyonuyla Arkadia Türk Ticaret Merkezi Moskova projesini 2005 yılında hayata geçirdi.

Moskova’nın Tarihi Kalbinde, Kremlin Sarayı’na beş dakika mesafede kurulan Arkadia; şehrin en işlek metro istasyonlarından Novokuznetskaya ile Tretikovskaya’nın hemen yanı başında. İçinde mağazalar eğlence alanlarının yanı sıra banka şubesi gibi her türlü servis hizmetlerinin de bulunduğu Kompleks, yaklaşık 35.000 m2 kapalı alana sahip; 2 katı 220 araçlık Otopark, 4 katı Alışveriş Merkezi, 4 katı Ofis  ve 1 Teknik Kat olmak üzere toplam 11 kattan oluşmaktadır. Ayrıca ofis olarak değerlendirilmek üzere restore edilen iki tarihi bina da mimari dokusu bozulmadan komplekse dahil edilmiştir.

8.150 m2’lik kiralanabilir alana sahip Alışveriş Merkezi; Zemin, Birinci, İkinci ve Üçüncü kat olmak üzere toplam dört kattan oluşuyor. Metro ve Meydan girişi ile bölgedeki yaya sirkülasyonunu tamamen yakalayan Alışveriş Merkezinde; toplam 38 Mağaza, cafeler, fast-food ve restoranlar ile 6 salonu 600 koltuk kapasiteli sinema bulunuyor.

7.414 m2’lik kiralanılabilir alana sahip Ofisler ise dört kattan oluşuyor.

 

 

 

 

 

Türkçe Russia